نوسانات نرخ ارز در قیمت مسکن تأثیر مستقیم داشت/ تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن

اسلامی در صحن مجلس:

نوسانات نرخ ارز در قیمت مسکن تأثیر مستقیم داشت/ تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن

نوسانات نرخ ارز در قیمت مسکن تأثیر مستقیم داشت/ تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن
6 آبان 1399, 10:36 / کد خبر:741965
وزیر راه و شهرسازی گفت: در دوسال گذشته شاهد جنگ اقتصادی بودیم و تغییرات نرخ ارز روی قیمت زمین و مسکن تاثیر داشته است.
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در جلسه علنی امروز پارلمان در پاسخ به سئوال رحمت‌الله نوروزی درباره علت کمبود تولید مسکن در کشور اظهار کرد: ما در دو سال گذشته شاهد التهاب‌های زیادی در زمینه نرخ ارز و جنگ اقتصادی علیه کشورمان بودیم که این مسئله اثر خود را بر بخش‌های مختلف اقتصادی و مسکن ایجاد کرد.

وی افزود: بنده در زمان رأی اعتماد تعهد دادم که مسکن مهر تکمیل و از سوی دیگر طرح اقدام ملی مسکن با هدف تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی به سرانجام برسد.

اسلامی تأکید کرد: تغییرات نرخ ارز روی همه کالا‌ها و خدمات به ویژه زمین و مسکن تأثیر داشته است، اما ما برای رسیدن به تولید و عرضه پایدار مسکن سیاست‌های پایداری را اجرا کرده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به جز تعداد کمی از واحد‌های مسکونی که مشکل حقوقی دارند اغلب واحد‌های مسکن مهر تحویل داده شده و ما به دنبال تکمیل واحد‌های ناتمام هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌هایی که صورت گرفت در سراسر کشور اقدامات بسیار خوبی برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن انجام شده و شاهد وضعیت پایداری هستیم.

اسلامی افزود: یکی از اقدامات قابل توجهی که انجام شد این بود که متقاضیان واقعی و واجد شرایط مسکن شناسایی شدند که بالغ بر ۴۶۰ هزار نفر هستند و ما توانستیم با فعال سازی سیستم‌های الکترونیکی این مسئله را در دوران کرونا مدیریت کنیم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: زمین‌هایی که در اختیار برخی دستگاه‌ها قرار داشت تخصیص داده شده و تفاهم نامه‌هایی انعقاد شد و مطمئن هستیم با حمایت مجلس شورای اسلامی می‌توانیم گام‌های مهم‌تری در عرصه مسکن برداریم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹، شماره 3952 ؛ 15 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین