یارانه‌ای با ارزش کمتر از دو دلار، درد مردم را دوا نمی‌کند

حسینی کیا در نطق میان دستور:

یارانه‌ای با ارزش کمتر از دو دلار، درد مردم را دوا نمی‌کند

یارانه‌ای با ارزش کمتر از دو دلار، درد مردم را دوا نمی‌کند
27 مهر 1399, 14:04 / کد خبر:741140
عضو کمیسیون صنایع مجلس خطاب به رئیس جمهور، گفت: گفتید کاری می‌کنم که مردم یارانه نگیرند، اما امروز گرفتن و نگرفتن یارانه‌ای که کمتر از ۲ دلار ارزش دارد، دردی را دوا نمی‌کند.
حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر و کلیایی در مجلس در جلسه علنی امروز (یک‌شنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته ناجا، گفت: هفته ناجا را بر جان برکفان این نیرو را تبریک عرض می کنم و باید برای حراست از جان و مال مردم دست این عزیزان را بوسید و به آنها افتخار کرد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: نمایندگان ملت؛ در شرایط کنونی به دلیل تحریم‌های ظالمانه و بیماری کرونا، معیشت مردم دچار سختی و مشکل شده است و ازسویی بی تدبیری دولت در نهایت رهاکردن بازار مسکن، ارز خودرو، طلا، سکه و مایحتاج روزانه فشار مضاعفی را بر مردم وارد کرده است.
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به رئیس جمهوری، افزود: آقای روحانی!  بی‌تدبیری دولت مردم را به خاک سیاه نشانده است؛ ارز بالای ۳۰ هزار تومان، مسکن دست نایافتنی، افزایش زندانیان و پرونده ‌های اجرای مهریه، کاهش آمار ازدواج و افزایش آمار طلاق، کوچک شدن سفره مردم و پرکشیدن گوشت و مرغ و لبنیات از سفره مردم حاصل این بی تدبیری ها است.
حسینی کیا تصریح کرد آقای رئیس‌جمهور! کاش به جای اعتماد به آمریکا و تضمین دانستن امضای  «کری»  ، به جوانان کشور اعتماد می کردید، هنوز هم چشم به خارج از کشور دارید و تاریخ را تحریف می‌کنید.
وی تاکید کرد: آقای رئیس‌جمهور!  بدانید امام مجتبی(ع) اول جنگید، بعد به دلیل عدم همراهی و از هم پاشیدگی لشکر و فتنه، فتنه‌گران ناچار به صلح شد، نه اینکه خواست عمومی مردم باشد.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس افزود: آیندگان قضاوت خواهند کرد و بی‌تدبیری و ناتوانی شما در اداره دولت را به حساب نظام نخواهند گذاشت.  
حسینی کیا مطرح کرد: آقای روحانی!  بعید می دانم بدانید که کارگران، کشاورزان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و مردم عادی چگونه زندگی می کنند؛ با مشقت و سختی شب را به روز و روز را به شب می رسانند.  
وی با اشاره به مشکلات آموزشی در شرایط کرونا، تاکید کرد: امروز در شرایط کرونایی خانواده‌های ما ناتوان از تهیه گوشی و تبلت برای فرزندانشان هستند، که یا از تحصیل باز می مانند و یا دچار افت تحصیلی می‌شوند.
این نماینده مجلس افزود: آقای رئیس جمهور!  این همان رونق اقتصادی بود که شما وعده داد بودید؟ گفتید کاری می کنم که مردم یارانه نگیرند، اما امروز گرفتن و نگرفتن یارانه ای که کمتر از ۲ دلار ارزش دارد، دردی را دوا نمی‌کند؛ وعده تان محقق شد!؟
حسینی کیا خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: گفتید کاری می کنم که هم سانتریفیوز ها بچرخد، هم زندگی مردم. الان هر دو نمی‌چرخد. از وضعیت بی‌جان صنعت و کسب و کار حتما بی خبرید و الا اگر خبر داشتید برای مبارزه جدی با قاچاق کالا و شوریدن بر سلطان های عدیده، لحظه ای درنگ نمی کردید.
وی گفت: آیا از وضعیت کشاورزان اطلاع دارید که قیمت کود و سم و بذر و هزینه های آن چقدر افزایش یافته است؟  حاضر نشدید متناسب باقیمت واردات قیمت گندم را محاسبه و به کشاورزان پرداخت کنید؛ وعده خدا نزدیک است که بساط ناکارآمدان برچیده خواهد شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹، شماره 3952 ؛ 15 آذر 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین