رئیس جمهور: برق ۳۰ میلیون ایرانی از دو ماه آینده مجانی می‌شود

شکست «مکانیسم ماشه» آمریکا در تاریخ این کشور بی نظیر است

رئیس جمهور: برق ۳۰ میلیون ایرانی از دو ماه آینده مجانی می‌شود

رئیس جمهور: برق ۳۰ میلیون ایرانی از دو ماه آینده مجانی می‌شود
13 شهریور 1399, 12:37 / کد خبر:736231
روحانی گفت: برق ۳۰ میلیون جمعیت ایران از دو ماه آینده مجانی می‌شود و هزینه‌ای بابت آن پرداخت نمی‌کنند.
سن روحانی رئیس جمهور پس از افتتاح چهار طرح بزرگ آب و برق در سه استان کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اردبیل گفت: می‌توانیم اعلام کنیم هر ۵۰ روز قادر هستیم یک سند مخزنی را افتتاح کنیم که آمار هیجان انگیزی است و آبروی کشور ما هست.
او افزود: از بخش نیرو، آب و برق تشکر می کنم، به دلیل اینکه تلاش وسیعی به کار گرفتند و اینکه ما در کشور ایران از لحاظ نعمت مردم برای استفاده از آب و برق می‌توانیم با کشور‌های دیگر و حتی کشور‌های پیشرفته مقایسه کنیم.
روحانی گفت: همه مردم کشورمان در شهر‌ها از برق استفاده می‌کنند و ۹۹ درصد روستا‌ها هم از برق استفاده می‌کنند؛ همه روستاهای دارای ۲۰ خانوار‌ دارای نعمت برق هستند و حتی در برخی از مناطق خانوار‌های ۱۰ و حتی کمتر هم تحت پوشش برق هستند.

رئیس جمهور افزود: مردم روستاهای ما باید از همه نعمت‌های اساسی و فرصت‌ها مثل مردم شهر برخودار باشند.
او بیان داشت: در همه زمینه‌ها در این ۷ سال کار‌های خوبی انجام شده و در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در زمینه آبادانی روستا اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است؛ آبادانی روستا یعنی حرکت در مسیر تولید و حرکت معکوس در زمینه مهاجرت از شهر به روستا.
رئیس جمهور افزود: بخش دولتی و خصوصی در حال تلاش هستند تا شعار جهش تولید را در عمل انجام دهند.
روحانی گفت: ۳۰ میلیون جمعیت ایران از دو ماه آینده برق آن‌ها مجانی است و هزینه‌ای بابت برق پرداخت نمی‌کنند.
او افزود: یکی از آرزوهای ما در طول سالیان این بود که به اقشار کم درآمد و کم مصرف هدیه ای بدهیم و برق آن ها مجانی شود. خداوند توفیقی داد و در آخرین سال دولت این طرح را عملیاتی کردیم و بیشترین افراد بهره مند هم از این طرح، روستاییان هستند.
رئیس جمهور گفت: مردم ایران می‌دانند آمریکا در هفته‌های اخیر شکست‌های سیاسی بزرگی را متحمل شده و این در تاریخ آمریکا و سازمان ملل بی سابقه است. به طرحی که برای تحریم تسلیحاتی ایران تهیه کردند فقط یک کشور رای مثبت داد و ۱۳ کشور دیگر آن را رد کردند. طرح مکانیزم ماشه هم در جلسه اخیر شورای امنیت مطرح شد و در این شورا هیچ کس از آمریکا حمایت نکرد و همه گفتند این طرح قابل پذیرش نیست.
او افزود: چنین شکستی در تاریخ سیاسی آمریکا بی نظیر است و این بخاطر ایستادگی ملت ما است. این ایستادگی و مقاومت موجب شد تا از طرفی شکست آمریکا در سازمان ملل و از طرفی آبادانی ایران را مشاهده کنیم. علی رغم همه فشار‌ها اعلام می‌کنیم ۲۰ هزار مگاوات به برق کشور افزوده می‌شود.
روحانی در پایان گفت: مردم ما علی رغم فشار‌ها و تحریم‌ها در برابر ویروس خطرناک کرونا ایستادگی کردند و ما در موج اول بهتر از کشور‌های دیگر عمل کردیم و در موج دوم هم در حال طی کردن قدم‌های پایانی هستیم و امیدواریم با احتیاط مردم شاهد موج سوم نباشیم تا در تحول ایران قدم‌های بهتری را برداریم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹، شماره 3893 ؛ 31 شهریور 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین