استیضاح رئیس جمهور مشکلی را حل نمی کند

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی:

استیضاح رئیس جمهور مشکلی را حل نمی کند

استیضاح رئیس جمهور مشکلی را حل نمی کند
28 تیر 1399, 13:50 / کد خبر:731478
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح رئیس جمهور آن هم در شرایط فعلی کشور مشکلی را حل نمی‌کند و ضرورتی هم ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین نصیرایی سخنگویی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ، گفت: شرایط کشور امروز به گونه‌ای است که استیضاح رئیس جمهور نه تنها باعث حل مشکلات نمی‌شود، بلکه باعث ایجاد چالش و حتی قفل شدن کشور هم می‌شود.
او افزود: به فرض استیضاح رئیس جمهور مطرح شود و استیضاح رأی آورد و رئیس جمهور برکنار شود، در بهترین حالت در این شرایط معاون اول در این یک سال کار وی را انجام می‌دهد تا انتخابات برگزار شود.
نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همه ما می‌دانیم کارنامه عملکرد آقای معاون اول هم بهتر از رئیس جمهور نیست، پس در صورت انجام همه مراحل استیضاح فردی (معاون اول) امور اجرایی را تا زمان برگزاری انتخابات در دست می‌گیرد که کارنامه عملکردی وی بهتر از آقای رئیس جمهور نیست.
او ادامه داد: در نتیجه آنچه که استیضاح کنندگان به دنبال آن هستند که امور بهبود پیدا کند از طریق استیضاح میسر نیست و در این چند ماه باقیمانده از عمر دولت بعید است که به این سرعت انتخاباتی برگزار شود و شخص معاون اول کار را در دست خواهد گرفت.
حجت الاسلام والمسلمین نصیرایی اظهار کرد: ما در مجلس در این یک سال باقیمانده از عمر دولت باید با وضع قوانین مناسب و نظارت دقیق در مسیر بهبود امور گام برداریم؛ چراکه وضع قوانین جدید و نظارت بر اجرای درست آن می‌تواند مشکلات کشور را حل کند.
او افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند مجلس باید با دولت تعامل داشته باشیم و راه تعامل هم وضع قوانین صحیح و نظارت دقیق است تا از این طریق مشکلات کشور حل شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹، شماره 3897 ؛ 05 مهر 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین