ملی
خبر
كليد واژه ها

توزیع فرم های خوداظهاری از ۲۰ فروردین ماه

چگونه برای دریافت یارانه ثبت نام کنیم

یارانه مرحله دوم
کد خبر : 46187
۱۳۹۲/۱۲/۲۹ - ۱۰:۲۹
از بیستم فروردین ۹۳ افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی که رقم نخست سمت راست شماره ملی آنها صفر است و روز ۲۱ فروردین نیز افراد متقاضی که نخستین رقم سمت راست شماره ملی آنها عدد یک است نام نویسی می کنند و به همین ترتیب تا افرادی که رقم سمت راست شماره ملی آنان ۹ است ادامه می یابد.
 معاون اجرائی رئیس جمهور با بیان اینکه زمان آغاز توزیع پرسشنامه های مربوط به متقاضیان دریافت یارانه نقدی ۲۰ فروردین ماه است، گفت: از بیستم فروردین ۹۳ افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی که رقم نخست سمت راست شماره ملی آنها صفر است و روز ۲۱ فروردین نیز افراد متقاضی که نخستین رقم سمت راست شماره ملی آنها عدد یک است در سایت http://www.refahi.ir/نام نویسی می کنند و به همین ترتیب تا افرادی که رقم سمت راست شماره ملی آنان ۹ است ادامه می یابد.
محمد شریعتمداری تاکید کرد: اگر پیش از این قرار بود گام نهایی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها در ۲ مرحله برداشته شود، اکنون دولت قصد دارد به دلیل برخی موارد گام نهایی را در طی چند سال بردارد و در مدت طولانی تری حامل های انرژی را به قیمت واقعی برساند.
وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت حامل های انرژی در سال 93 محدود خواهد بود، افزود: برای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها لازم بود، هماهنگی های لازم با بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رسانه ملی که مسئولیت تولید و پخش برنامه های مختلف را دارد، انجام شود تا علاوه بر کمک به دولت در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه، آگاهی های لازم به مردم داده شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها در سال ۹۳ مردم بتوانند خدمات بهداشتی و درمانی مطلوب تری نسبت به سال ۹۲ دریافت کنند.
شریعتمداری گفت: به رغم همه تلاش های نهادهای خدماتی و بیمه ای کشور برخی قشرهای جامعه در شرایط مطلوبی زندگی نمی کنند و دولت در تلاش است در مرحله دوم قانون هدفمندسازی یارانه ها قدمی برای حل مشکلات و تأمین امنیت غذایی اقشار هدف بردارد. وی افزود: همچنین تلاش شده است در حوزه حمل و نقل عمومی خدمات مطلوب تری ارائه شود.
معاون اجرایی رییس جمهور تصریح کرد: در گام دوم اجرای قانون خوب هدفمندسازی یارانه ها به ارائه خدمات حوزه تولید، حمل و نقل، بهداشت و درمان و‌ تأمین امنیت غذایی توجه بیشتری خواهد شد که در گام نخست تا حدودی مغفول مانده بود.
وی درباره زمان آغاز توزیع پرسشنامه های مربوط به متقاضیان دریافت یارانه نقدی و مدت دریافت این پرسش نامه ها، گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و قانون مصوب مجلس از بیستم فروردین ماه ۱۳۹۳ به صورت خود اظهاری افرادی که خود را نیازمند دریافت یارانه نقدی می دانند باید به صورت اینترنتی نام نویسی و تقاضای خود را ارائه کنند.
شریعتمداری گفت: نام نویسی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی به صورت اینترنتی است و در روستاها نیز افراد می توانند به دفاتر خدمات پست و پیشخوان دولت و همچنین شوراهای اسلامی محلی و فرمانداری‌ها ، بخشداریها و استانداریها و مراکز کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی و کافی نت ها مراجعه کنند و فرصت کافی نیز برای این کار در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه نام نویسی بر اساس شماره ملی افراد خواهد بود، افزود: از بیستم فروردین ۹۳ افراد متقاضی دریافت یارانه نقدی که رقم نخست سمت راست شماره ملی آنها صفر است، برای ثبت نام مراجعه می کنند.
معاون اجرائی رئیس جمهور گفت: روز ۲۱ فروردین نیز افراد متقاضی که نخستین رقم سمت راست شماره ملی آنها عدد یک است نام نویسی می کنند و به این ترتیب تا افرادی که رقم سمت راست شماره ملی آنان ۹ است ادامه می یابد.
وی با بیان اینکه متقاضیان دریافت یارانه نقدی از منازل هم می توانند نام نویسی کنند، تصریح کرد: ثبت نام این بار با ثبت نام دفعه قبل تفاوت دارد و این دوره مختص کسانی است که نیازمند و متقاضی دریافت یارانه نقدی هستند.
وی افزود: طبیعی است دولت در حد توان هم بر افزایش سطح خدمات مشمول بیمه تدریجاً خواهد افزود و هم پوشش بیمه همگانی را گسترش خواهد داد و تمام اقشار مردم را که به هر دلیل از پوشش بیمه برخوردار نیستند از دریافت خدمات بیمه برخوردار خواهد ساخت.
معاون اجرائی رئیس جمهور با بیان اینکه امیدواریم این مرحله از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه بتواند نقاط مغفول در اجرای قانون مذکور در دوره اول را تا حدودی مورد توجه قرار دهد و به قابلیت اجرا درآورد، گفت: پایین بودن سطح قیمت های حامل های انرژی در کشور مصرف بی رویه را ترویج کرده و دامن می زند و در شهر و روستا اسراف در مصرف این منابع فوق العاده است، البته در عین حال در برخی نقاط با محدودیت های جدی روبروست.
وی افزود: شدت مصرف انرژی در کشور ما ۴ برابر دنیا و سرانه مصرف انرژی در کشور ما ۲ برابر اروپا است.
وی گفت: دولت قصد دارد در اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها برنامه ای میان مدت را پیش گیرد و تا سال های آتی قیمت حامل های انرژی را به ۹۵ درصد نرخ فوب خلیج فارس برساند.
وی افزود: تشریح مبانی نیامدن و ثبت نام نکردن افراد به طور عام از باب تشخیص استغناء مردم و جایگاه و منزلتی که دارند وقتی بدانند این منابع در محل های مناسبی هزینه و سبب افزایش سطح رفاه عمومی می شود و به ویژه در صورتی که این نیاز وجود نداشته باشد، برای عموم مردم بسیار مهم است.
شریعتمداری تأکید کرد: توضیح اینکه منابع مازاد حاصل از ثبت نام نکردن مردم به خزانه و پس‌انداز دولت نمی رود بلکه به گونه ای دیگر در حوزه خدمات عمومی به نحو مطلوب تری به مردم ارائه می شود نیز حائز اهمیت فراوان است.
معاون اجرائی رئیس جمهور درباره اینکه نتایج پرسشنامه ثبت نام مردمی چه زمانی اعلام می شود، افزود: قرار نیست نتایجی اعلام شود، هر فرد نیازمند یارانه ای ثبت نام می کند، بعد از اینکه کار ثبت نامش تمام شد پیامکی برایش ارسال می شود و در شبکه ثبت نام شده سازمان هدفمندسازی یارانه ها قرار می گیرد.
وی گفت: در اجرای قانون، دولت مکلف است به تدریج اطلاعاتی را که ثبت نام کنندگان در اختیار قرار می دهند با واقعیت هایی که دولت از طریق شبکه های مختلف اطلاعاتی به آن دسترسی دارد مقایسه کند و اگر مغایر داشت نسبت به حذف و استرداد وجوه و جریمه اشخاص غیرواجد شرایط طبق قانون اقدام نماید.
وی افزود: افرادی که اطلاعات نادرست ارائه کنند، ۳ برابر یارانه دریافتی جریمه می شوند و طبیعی است که این موضوع در ادامه مسیر است و در آغاز فقط ثبت نام به صورت عادی و با اعتماد به اظهارات متقاضیان نیازمند انجام می شود و مقایسه راستی آزمایی مربوط به مراحل بعد است که از طریق نهادهای ذیربط به تدریج صورت خواهد پذیرفت.
به این خبر نظر دهید
نام شما
نظر شما
ساداتی
 
۱۰:۱۱ ۰۳ فروردین ۱۳۹۳
اگر مثل طرح سبد کالا نباشد خوبه من روستای هستم وجانباز ودرامدم روزانه ولی سبد کالا نگرفتم بس شما اطلاعات کافی ندارید
علی
 
۸:۴۹ ۰۳ فروردین ۱۳۹۳
تعیین تکلیف گیتی پسند تا یک ماه آینده سه شنبه ، 27 اسفند 1392 ، 11:41 یکی از نمایندگان سپرده‌گذاران شرکت گیتی‌پسند گفت: در مجموع و بعد از صحبت‌هایی قرار شد تا یک ماه آینده یا پول سپرده‌گذاران را به صورت نقد به همراه سود به آن‌ها بپردازند و یا اینکه به سپرده‌گذاران سهام بدهند. به گزارش رویش نیوز، علیرضا لطفی امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به وضعیت سپرده‌گذاران شرکت گیتی‌پسند اظهار کرد: عده‌ای از سپرده‌گذاران شرکت طی چند روز گذشته در مقابل مجتمع قضایی شهید اشرفی‌اصفهانی تجمع کرده و خواستار دریافت پول‌های خود شدند. وی با بیان اینکه شرکت گیتی‌پسند از سال 77 فعالیت خود را آغاز کرده و همچنان در حال فعالیت است، ادامه داد: این شرکت پول مردم را می‌گرفت و تا 30 درصد به مردم سود می‌داد اما در طول چند سال گذشته میزان سود پرداخت شده کاهش داشت و تا حدود 23 درصد هم رسید. این نماینده سپرده‌گذار در شرکت گیتی‌پسند با بیان اینکه حدود 2 سال پیش این شرکت با مشکلاتی رو به رو شد، عنوان کرد: متاسفانه با ایجاد مشکلاتی برای این شرکت حدود 29 هزار سپرده‌گذار نیز با مشکل رو به رو شدند البته حدود 11 هزار نفر از سپرده‌گذاران تاکنون پول‌های خود را پس گرفته و در حال حاضر حدود 18 هزار نفر با این پرونده درگیر هستند. لطفی تصریح کرد: در حال حاضر شرکت گیتی‌پسند حدود 35 کارخانه دارد و بعد از اینکه مشکلاتی برای این شرکت پیش آمد قرار شد پول سهام‌داران در غالب سهام به آن‌ها برگشت داده شود. وی تاکید کرد: در سایت گروه صنایع گیتی‌پسند ارزش کل سهام گیتی‌پسند بر مبنای ارزش‌گذاری پایه حدود 14 هزار میلیارد ریال تعیین شده و این در حالی است که کارشناسان این رقم را تا حدود 8 هزار میلیارد ریال ارزش‌گذاری کردند و مسئول پرونده نیز قول داد به این مشکل در سایت گیتی‌پسند رسیدگی کند اما تا این لحظه هیچ اتفاقی رخ نداده است. این نماینده سپرده‌گذاران شرکت گیتی‌پسند تصریح کرد: در مجموع و بعد از صحبت‌هایی قرار شد تا یک ماه آینده یا پول سپرده‌گذاران را به صورت نقد به همراه سود آن به آن‌ها بپردازند و یا اینکه به سپرده‌گذاران سهام بدهند.
ایرانی
 
۱۷:۳۶ ۰۱ فروردین ۱۳۹۳
دولت با این سوادی که در اجرای سبد کالا از خود نشان داد ، به ما اطمینان داد که هیچ اطلاعی از مردم ندارد . فردی با 3 میلیون تومان حقوق سبد کالا گرفت و فردی با حقوق 500 هزار تومان از دریافت سبد محروم شد. شما هیچ اطلاعی از مردم ندارید. راه بیهوده طی می کنید. فکر نکنید چون شما ریس شده اید پس لایق مدیریت هستید. صادقانه می گوییم شما بر موج سوار شده اید و در پیشگاه خدا مشمول ذمه هستید.
نسيم
 
۱۱:۱۷ ۰۱ فروردین ۱۳۹۳
حالا گيريم راستي آزمايي كردن. چطور مي خوان يارانه پرداختي و مبلغ جريمه رو پس بگيرن؟ ** اين به نظر يه بلوف مياد**
 
۱۰:۲۹ ۰۱ فروردین ۱۳۹۳
آدرس سایت اسم نویسی را هم لطفا بدهید
 
۹:۱۲ ۰۱ فروردین ۱۳۹۳
در خبر آمده است افراد متقاضی. این به این معنی است که در این دوره هر فرد باید مستقلاً درخواست بدهد یا باز هم سرپرست خانواده متقاضی است؟
 
۷:۱۹ ۰۱ فروردین ۱۳۹۳
در این خبر فقط روزهای ثبت نام ذکر شده است. لطفاً نشانی سایت مربوط را هم اطلاع رسانی کنید
2793
نسخه چاپي امروز