ظریف: آنها که می‌گویند برجام بد است، دو صفحه از توافقات خودشان را نشان دهند

اگر روزی به توافقی بهتر از برجام دست یافتند مقابلشان تعظیم می‌کنم

ظریف: آنها که می‌گویند برجام بد است، دو صفحه از توافقات خودشان را نشان دهند

ظریف: آنها که می‌گویند برجام بد است، دو صفحه از توافقات خودشان را نشان دهند
1 بهمن 1399, 13:08 / کد خبر:749044
وزیر خارجه ایران با اشاره به شاخص‌های ایجاد یک توافق تاکید کرد: آقایانی که می‌گویند برجام خوب نیست؛ ۲۰۰ صفحه نه بلکه دو صفحه از توافق با یک نفر را نشان دهند.
محمدجواد ظریف در حاشیه جلسه هیات دولت و در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه انتقادهای زیادی به مسیر مذاکره ایران در طول برجام می‌شود و عده‌ای ادعا می‌کنند دولت بعدی مذاکره بهتری خواهد داشت، آیا مسیر مذاکره به شکل دیگری باید پیموده می‌شد، اظهار داشت: املای نانوشته غلط ندارد؛ توافق نوشتن و نوشتن یک متن، یعنی هم باید شما راضی باشید و هم طرف مقابل؛ نمی‌توانید به طرف مقابل بگویید من این متن را می‌خواهم و او نیز حرف خود را بزند.
وی تصریح کرد: آقایانی که چنین صحبت‌هایی را مطرح می‌کنند، نشان دهند که ۲۰۰ صفحه نه بلکه دو صفحه با یک نفر توافقنامه نوشته‌اند. کسانی که می‌گویند ما توافق را نخوانده‌ایم، چیزی را که خودشان نخوانده‌اند اما توانسته‌اند امضا کنند، نشان دهند. توافق یعنی اینکه نه آنچه که شما می‌خواهید و نه آنچه که طرف مقابل می‌خواهد در غیر این صورت می شود تسلیم.
وزیر خارجه ایران افزود: لذا باور دارم که دوستان ما اگر بخواهند چنین توافقی را انجام دهند خیلی باید زحمت بکشند. نمی‌گویم نمی‌توانند اما باید خیلی زحمت بکشند. اگر یک روزی از این توافق، بهتر را نوشتند بنده در مقابل آنها تعظیم می‌کنم و دست آنها را به واسطه خدمتی که به مردم کرده‌اند می‌بوسم و از آنها تشکر می‌کنم. امیدوارم آنها هم اگر نمی‌خواهند جلوی ما تعظیم کنند از پشت خنجر نزنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4043 ؛ 22 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین