بدری: سازمان هواپیمایی کشوری با ایرلاین‌های متخلف برخورد کند

بدری: سازمان هواپیمایی کشوری با ایرلاین‌های متخلف برخورد کند

بدری: سازمان هواپیمایی کشوری با ایرلاین‌های متخلف برخورد کند
23 دی 1399, 07:37 / کد خبر:748292
یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش غیر قانونی قیمت بلیت هواپیما تاکید کرد که سازمان هواپیمایی کشوری موظف است بر قیمت گذاری ها نظارت کرده و با ایرلاین های متخلف برخورد کند.
صدیف بدری، با اشاره به افزایش قیمت بلیت هواپیما، با بیان اینکه افزایش قیمت بلیت ایرلاین ها کاملا غیرقانونی است، اظهار کرد: در سال های گذشته شرکت های هواپیمایی با استناد به مصوبه ای در خصوص سیال بودن قیمت ها، بر اساس عرضه و تقاضا نرخ گذاری می کردند اما امسال سقف قیمت را در نظر گرفته و به صورت سیال نرخ گذاری نمی کنند که این امر موجب افزایش قیمت بلیت پروازها در همه مسیرها شده است.
وی در ادامه اظهار کرد: ما در کمیسیون عمران جلساتی در این زمینه برگزار کردیم و وزیر راه و شهرسازی نیز قول دادند که جلوی افزایش افسارگسیخته قیمت را بگیرند. بر اساس مصوبه کمیسیون از آنجا که شرکت های هواپیمایی برای رعایت پروتکل ها تنها مجاز به فروش بلیت برای ۶۰ درصد از ظرفیت هواپیما هستند، مجاز شدند تا ۱۰ درصد قیمت ها را افزایش دهند.
نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: متاسفانه ایرلاین ها تخلف کرده و شاهد افزایش بی رویه قیمت ها هستیم. سازمان هواپیمایی کشوری موظف است بر قیمت ها نظارت کند و با ایرلاین های متخلف برخورد کند. بر اساس اساسنامه سازمان هواپیمایی کشوری یک کمیسیون ویژه جهت قیمت گذاری بلیت پروازها وجود دارد که هرگونه افزایش قیمتی باید با مجوز این کمیسیون صورت گیرد.
بدری در  پایان تاکید کرد: بر اساس قانون، قیمت گذاری بلیت ایرلاین ها باید در این کمیسیون ویژه که رییس آن وزیر راه و شهرسازی است، صورت گیرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4019 ؛ 06 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۶  اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین