واعظی: اظهارات آمریکایی ها درباره جنگ فرافکنی است

واعظی: اظهارات آمریکایی ها درباره جنگ فرافکنی است

واعظی: اظهارات آمریکایی ها درباره جنگ فرافکنی است
17 دی 1399, 12:38 / کد خبر:747930
رئیس دفتر رئیس جمهور درباره تحرکات اخیر آمریکا در منطقه گفت: ضمن اینکه نیروهای نظامی ما با جدیت آمادگی کامل دارند اما همانند گذشته هدف آنها جنگ روانی است تا مردم را نگران یک جنگ کنند و حرف‌های آنها فرافکنی است.
 محمود واعظی  رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه نشست امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تحرکات اخیر آمریکایی‌ها در منطقه گفت: دولت آقای ترامپ روزهای پایانی عمرش را می‌گذراند و آنها از روز اول همه تلاششان با تحریک رژیم  صهیونیستی و واسطه دامادش این بود که در داخل ایران فشاری را بوجود آورد و این یک ماه آخر مرتب یک پمپاژ خبرهایی می‌شود که مثلاً بوی جنگ بدهد و لذا من می‌گویم ضمن اینکه نیروهای نظامی ما با جدیت آمادگی کامل دارند اما همانند گذشته هدف آنها جنگ روانی است تا مردم را نگران یک جنگ کنند و حرف‌های آنها فرافکنی است.
وی افزود: درباره حضور یک هیئت کره‌ای در تهران  و ارتباط آن با توقیف کشتی کره‌ای خاطرنشان کرد: این مسئله در ارتباط با کشتی نبوده است و در خصوص همکاری‌های اقتصادی و مساائل بانکی است و موضوع کشتی هم یکی از موضوعات فی ما بین شده است. کشتی ها  باید ضوابط محیط زیستی را رعایت کند و این مسئله‌ها مطرح است.
واعظی درباره دو لایحه FATF  نیز گفت: تصویب دو لایحه مرتبط با اف ای تی اف  به نفع شفافیت در کشور است و جلو پولشویی را می‌گیرد و روابط ما با کشورها را روان و محدودیت‌ها را کم می‌کند و نباید موضوع را به مسئله رقابتی و جناحی تبدیل کنیم.
واعظی درباره ورود کرونای انگلیسی به کشور گفت: دستور داده شد در ستاد کرونا که همه مسافرینی که از اروپا می آیند تست شوند. همه افرادی که قبل از این خبر  از انگلیس به ایران آمده بودند وزارت بهداشت شناسایی کرد و از آنها تست گرفته شد.  این کار ادامه پیدا کرد تا این که معلوم شد یک مورد از این ویروس پیدا شده و بلافاصله این فرد مبتلا و اطرافیانش تحت نظر قرار گرفتند.
وی افزود: خوشبختانه ما با کمک مردم و نیروهای مسلح وزارت، بهداشت و بسیج و وزارت کشور موفق شدیم که آمار جان باختگان را دو رقمی کنیم.
رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین درباره برنامه دولت برای پیش گیری از شیوع مجدد کرونا در کشور گفت: بر اساس طرح هوشمندی که در حال اجرا است هر جایی که یک مقدار وضعیت آن تغییر کند با محدودیتی خاص مواجه می شود و این مسئله باعث شده که به شکل هوشمند نظارت ها و پیش گیری ها صورت گیردهمچنین ممنوعیت تردد از 9 شب تا 4 صبح بسیار در کاهش همه گیری موثر بوده و ستاد کرونا مصمم است که این کار ادامه پیدا کند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4019 ؛ 06 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۶  اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین