سید حسن خمینی، ظریف و سورنا ستاری نامزدهای احتمالی اصلاحات برای انتخابات ریاست‌جمهوری هستند

سید حسن خمینی، ظریف و سورنا ستاری نامزدهای احتمالی اصلاحات برای انتخابات ریاست‌جمهوری هستند

سید حسن خمینی، ظریف و سورنا ستاری نامزدهای احتمالی اصلاحات برای انتخابات ریاست‌جمهوری هستند
3 آذر 1399, 17:16 / کد خبر:744426
دبیرکل حزب سبز درباره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ توضیحاتی بیان کرد.
حسین کنعانی مقدم دبیرکل حزب سبز  درباره احتمال نامزدی سورنا ستاری در انتخابات آینده ریاست جمهوری گفت: کشور ما بر مبنای احتمالات استوار است؛ بنابراین احتمال حضور او نیز در انتخابات آینده ریاست جمهور وجود دارد.
او ادامه داد: کارنامه سورنا ستاری تا امروز کارنامه موفقی محسوب می‌شود و  در زمینه‌های علمی هم موفقیت‌های بسیاری داشته است، اما از نظر سابقه سیاسی او جزو رجل سیاسی به حساب نمی‌آید، با این حال اگر پا به میدان بگذارد جریان اصلاح طلبی از او حمایت خواهد کرد؛ معتقدم که گزینه‌های جریان اصلاحات محمدجواد ظریف و سورنا ستاری هستند؛ اگرچه احتمال حمایت از سید حسن خمینی بسیاری بالاست، منوط به اینکه پا در میدان رقابت بگذارد.
کنعانی مقدم افزود: ما به عنوان جریان اصولگرایی مهم‌ترین مساله را مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می‌دانیم و اینکه باید رقابت در بین جریان‌های مختلف سیاسی شکل بگیرد و اینگونه نباشد که رقابت فقط در بین اصولگریان باشد.
دبیرکل حزب سبز تاکید کرد: ناگفته نماند که در ابتدا باید نامزدها برنامه خود را در دید مردم قرار دهند و سپس به سراغ انتخاب رئیس جمهور برویم؛ چرا که اگر برنامه‌ای در میان نبوده و یک دولت کارآمد به مردم معرفی نشود، شخص محوری ایجاد خواهد شد و صرفا سلبریتی‌های سیاسی در صحنه رقابت قرار خواهند گرفت که امری بسیار منفی خواهد بود.
فعال سیاسی اصولگرا گفت: ما نمی‌خواهیم که یک رئیس جمهور حداقلی در کشور داشته باشیم، در صورتی که اگر نتوانیم حدود ۷۰ درصد آرا را با یک گفتمان جدید وارد عرصه انتخابات کنیم، رئیس جمهور یک جریان حداقلی نمی‌تواند یک دولت کارآمد تشکیل دهد.
او  با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر احتمال تشکیل یک انتخابات درون حزبی، بیان کرد: اصلاح طلبان عمدتا در آستانه انتخابات به دنبال مظلوم نمایی و ایجاد موج‌های سیاسی هستند؛ اما معتقدم که اگر انتخابات پاک و شفاف باشد باید همه جناح‌ها در عرصه انتخابات حضور یافته و دولتی ائتلافی و مورد اقبال همه جناح‌ها روی کار بیاید، قطعا این دولت موفقیت‌های بیشتری به دست خواهد آورد، زیرا دولت وابسته به یک جناح خاص نبوده و تمامی احزاب آن را قبول خواهند داشت.
تحلیلگر  مسائل سیاسی در پاسخ به این سوال که آیا چنین فردی را می‌شناسید؟ گفت: بله چنین افرادی وجود دارند، اما متاسفانه نامشان مطرح نیست و این مشکل اساسی است که ما در انتخابات به دنبال یک فرد اصلح نیستیم و اگر هم باشیم مقبول نیست؛ در حال حاضر یک نامزد اصلحِ مقبول امری است که باید به آن توجه شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵دی ۱۳۹۹، شماره 3987 ؛ 25 دی 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵دی ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین