صادقی : از اتهام تبلیغ علیه نظام در دادگاه کارکنان دولت تبرئه شده بودم

پس از تبرئه مجدداً از سوی دادگاه انقلاب برایم اخطاریه ارسال شد/ جلسه امروز برگزار نشد

صادقی : از اتهام تبلیغ علیه نظام در دادگاه کارکنان دولت تبرئه شده بودم

صادقی : از اتهام تبلیغ علیه نظام در دادگاه کارکنان دولت تبرئه شده بودم
13 مرداد 1399, 12:40 / کد خبر:733088
نماینده تهران در مجلس دهم گفت: اتهام تبلیغ علیه نظام در پرونده من یک بار در دادگاه کارکنان دولت رسیدگی شد و طبق رأی صادر شده در تاریخ ۲۷ بهمن ماه در خصوص این اتهام تبرئه شدم اما دوباره با همین عنوان اتهامی من را احضار کرده‌اند.
محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم  در خصوص جزئیات محاکمه خود به اتهام تبلیغ علیه نظام در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، اظهار کرد: اتهام من در دادگاه امروز تبلیغ علیه نظام بود که به سخنرانی من در ۱۵ آذر ۹۵ در خصوص آسیب‌شناسی و علل فساد در دستگاه قضایی و اجرایی در دانشگاه امیرکبیر داشتم مربوط می‌شد.
وی افزود: پس از آن سخنرانی، دادستانی علیه من با اتهام تبلیغ علیه نظام شکایت کرد و در ضمن یک شکایت دیگر نیز بود که در نهایت کیفرخواستی که شامل همه این شکایات می‌شد، علیه من صادر شد که بحث توهین به رئیس قوه قضاییه و تمرد و مسأله بورسیه‌ها و اتهام تبلیغ علیه نظام را در یک کیفرخواست علیه من صادر کردند که به دادگاه کیفری ۲ دادسرای ویژه کارکنان دولت ارجاع شد.
صادقی بیان کرد: از مرداد ماه سال گذشته جلسات دادگاه شروع شد که سه جلسه رسیدگی طی شد و در نهایت ۲۷ بهمن رأی دادگاه صادر شد؛ در آن جلسات اتهام تبلیغ علیه نظام هم به من تفهیم شد و قاضی به آن اتهام رسیدگی کرد.
وی ادامه داد: در همان زمانی که جلسات در حال رسیدگی بود، اخطاریه‌ای از دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام برای من آمد که پس از مراجعه من به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، من ضمن ارائه دفاعیات، به قاضی گفتم که این اتهام در دادگاه کیفری ۲ شروع به رسیدگی شده و درست نیست به یک اتهام در دو دادگاه رسیدگی شود.
نماینده سابق تهران در مجلس دهم گفت: پس از آن مشخص شد که قرار عدم صلاحیت صادر شده و پرونده به دادگاه کارکنان دولت عودت داده شده است؛ پس از آن نیز ۲۷ بهمن ماه که رأی صادر شد، اتهام تبلیغ علیه نظام هم در آن نوشته شده بود و در چهار مورد من را محکوم کردند که ۲۱ ماه حبس و ۱۰ میلیون تومان جزای نقدی بود اما در خصوص اتهام تبلیغ علیه نظام دادگاه من را تبرئه کرد.
وی اضافه کرد: هم زمان با صدور رأی دادگاه تجدیدنظر، مجدداً از دادگاه انقلاب برای اتهام تبلیغ علیه نظام برای من اخطاریه آمد که تعیین وقت برای امروز ساعت ۹ شده بود؛ که رأس ساعت در دادگاه حضور پیدا کردم اما به علت عدم حضور قاضی، گفتند که جلسه تجدید خواهد شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۲۷دی ۱۳۹۹، شماره 3988 ؛ 27 دی 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه ۲۷دی ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین