استیضاح وزیر ارتباطات در حد حرف نیست/ آذری‌جهرمی پرونده موفقی ندارد

عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

استیضاح وزیر ارتباطات در حد حرف نیست/ آذری‌جهرمی پرونده موفقی ندارد

استیضاح وزیر ارتباطات در حد حرف نیست/ آذری‌جهرمی پرونده موفقی ندارد
29 خرداد 1399, 08:36 / کد خبر:728797
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر ارتباطات فقط در حد حرف نیست، گفت: آذری جهرمی پرونده موفقی در وزارت ارتباطات ندارد.
حسینعلی حاجی‌دلیگانی  با اشاره به طرح استیضاح وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: علت اصلی اینکه نمایندگان به فکر استیضاح وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هستند این است که ایشان با بی‌برنامگی و بی‌توجهی خود به بخش مسئولیتی خودشان و صرف وقت خود در کارهای حاشیه‌ای باعث کند شدن پیشرفت کشور در امر مسائل مربوط به ارتباطات و فناوری شده‌اند.
وی افزود: کشور ما با وزیر شدن آقای جهرمی چندین سال از پیشرفت دنیا عقب مانده است و از لحاظ کیفی و کمی ما متضرر شده‌ایم و از این بابت ایشان پرونده موفقی هم نداشته‌اند.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مشکلات زیرساختی و کمبودهای بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: صنعت مربوط به تلفن و ارتباطات ما در سال‌های اول انقلاب پیشرفت بسیار فوق‌العاده‌ای داشت و خیلی از شهر‌ها و روستاهایمان که تلفن نداشتند، همه آنها به خطوط ارتباطی وصل شدند و این افتخاری برای جمهوری اسلامی بود که خیلی پیشرفت خوبی در این زمینه داشت. اما در سال‌های اخیر حتی به نگهداری زیرساخت‌های قبلی هم توجه نشد و بخش عمده‌ای از زیرساخت‌های ارتباطات و الکترونیک کشور در حال از بین رفتن است.
وی ادامه داد: بنابراین سرمایه‌گذاری هم در این جهت نکرده‌اند و بخشی از آن را بر عهده شرکت مخابرات می‌دانند و بخشی را می‌گویند که بر عهده ادارات استانی است و به هر صورت آن‌طور که باید و شاید در توسعه زیرساخت‌های ارتباطات کار جدی صورت نگرفته است.
حاجی‌دلیگانی با اشاره به عدم ساماندهی درست شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی بیان کرد: همچنین در خصوص ایجاد بانک و شبکه ملی اطلاعات ایرانی کاری صورت نگرفته و برای بحث موتور جستجوگر ما بسیار از بقیه دنیا عقب مانده‌ایم و در این جهت کاری صورت نگرفته و لازم بوده و هست که در امر ساماندهی شبکه ملی اطلاعات و فضای مجازی مدیریت بکند که متاسفانه به همه چیزی فکر می‌کنند جز اینکه این بحث را ساماندهی و مدیریت کنند.
وی با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر ارتباطات فقط در حد حرف نیست، تصریح کرد: این طرح استیضاح در حال آماده شدن است و امیدواریم به نتیجه برسد. جوان بودن یک افتخار است اما به شرط آنکه کار خود را بیشتر از پیرمردها انجام بدهد و اگر بنا باشد که جوان بوده و از شاخص‌های جوانی فقط کم‌سنی را داشته و کارآمدی نداشته باشد، این فقط جای یک جوان فعال و جهادی را اشغال کرده است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹، شماره 3833 ؛ 19 تیر 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین